poniedziałek, 22 lutego 2016

Historie, których nie ma...

   Darek Kwiecień w dobrym zdrowiu przebywał dziś na Zamku Grodno. Oczywiście mam pozdrowić Sidora i życzyć mu dalszej, wytrwałej pracy w popularyzacji historii:)
   A tak sobie pozwolę na pewną konkluzję co do historii, które prezentuje Darek. Sporo osób twierdzi że są zmyślone. Ich prawo. Można na ten aspekt popatrzeć z innej strony. Strony bohaterów historii. 
   Jest masa książek, które ponoć wszystko opisały. Czy aby na pewno? Jest dziedzina, o której wie dużo osób, ale jest to tematem TABU. Jeszcze w czasie wojny powstała komisja, która miała za zadanie zbieranie informacji o zbrodniach, najpierw Niemieckich, potem Nazistowskich. Komisja ta jest kopalnią wiedzy o tamtych czasach, jednak pewnego wątku brakuje.
    Ofiary, które przeszły gehennę obozów, nie są w stanie opowiadać o zbrodniach, które wchodziły na aspekt ich intymności. Łatwiej jest zeznać że się kogoś zabiło niż opowiadać komisji złożonej w większości że starych dziadków, że zostało się zgwałconym. Nie można dziwić się kobietom, które przeżyły taką traumę, że milczały w końcu każda osoba po zakończeniu wojny chciała o tym jak najszybciej zapomnieć. Jest to zrozumiałe. 
   Można jednak znaleźć relacje z "drugiej ręki", które mogą być namiastką tego zapomnianego tematu.   Sceptykom, typu Sidor i nie tylko można życzyć powodzenia w studiowaniu Wikipedii, a Darkowi i pozostałym, wytrwałości w poszukiwaniu prawdy. W końcu "prawda w oczy kole". Co nie Sidor?

6 komentarzy:

 1. nie przyjdą bo jak przyjdą wyjdę ja zjebie jak psa sprawdze co to za kwiatek i będzie spokój! ja jestem tu strażnikiem ja tu pilnuje i nawet jak chuj na chuju stanie nie przejdziesz!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sidor Tomasz na swoim blogu pisze ... CZYLI KONFIDENT O KONFIDENCIE

  Anonimowyponiedziałek, 22 lutego 2016 16:14:00 CET
  Tomek a co myślisz o konfidencie Bolku ?

  Odpowiedz
  Odpowiedzi

  Gall Anonimponiedziałek, 22 lutego 2016 16:54:00 CET
  Bolek wałęsa ma ten sam stopień patologii moralnej co kwiecień.
  Identycznie gdy mu udowadniają sprzedajność, kłamstwa, współpracę z bezpieką wałęsa odpiera zarzuty matactwem, zmienianiem wersji wyjaśnień, oraz pomawianiem innych a też nazywaniem ich maluczkimi czy fałszywymi lisami. Wałęsa podobnie jak kwiecień gdyby nie był prezydentem wyzwał by wszystkich od najgorszych i pomówił by ich o wszystko by się wybielić. Ogranicza się jedynie do znamion pomówień i ataków ad persona...."
  ...................................................................


  Zauważyliście , że Sidor robi dokładnie to samo o czym pisze ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Sidor debilu a co ty robisz pogrążając Sawiaka Karola z Zielonej Góry , twoje ostatnie twoje tłumaczenie obciąża sawiaka , ty szmaciarzu jesteś niewinny jesteś obrońca moralności a może Sawiak tez cie pedale olał i teraz się mścisz stary homoseksualisto , jak znam Sawiaka po pierwszym przesłuchaniu juz twoim przyjacielem nie będzie i co tedy przerosi mnie ? Ty Sidor jesteś gorszy niż szambo którego narobiłeś . W czwartek jest kolejna sprawa stawisz się parówo czy znowuż wymyślisz kolejne paragrafy potwierdzające twoje urojenia i chorobę psychiczną czy znowuż dostaniesz ataku mentalnego związanego z traumą śmierci twojej matki . Nawet łajzo własną matkę nieboszczkę w to wciągasz .Samotny debilu odebrałeś paczkę ponoć ktoś ci dwa metry sznura wysłał abyś się zważył i przewał ten bezsensowny byt , który nazywa się szambo i gnój Tomasz Sidor i leć teraz Tomaszu Sidorze do prokuratury i złóż debilu kolejny 284 donos

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście, że są znane takie historie - przecież te kobiety opowiadały o tym i to dużo. Dla osób interesujących się tematem to żadne novum co do prób "ze sztucznym zapołodnieniem". Trzy linki na szybko:

  Rocznik 2006 Gazety Lekarskiej Numer 2006-03 Medycyna w Auschwitz
  http://www.oil.org.pl/xml/nil/gazeta/numery/n2006/n200603/n20060318

  "Warto też wspomnieć o zamiarach wykorzystania środków farmakologicznych a konkretnie wyciągu z amerykańskiej rośliny Caladium Sequinum jako metody masowej sterylizacji. Roślina ta bowiem skutecznie działała na zwierzęta. U szczurów, królików czy psów ekstrakt wywoływał u samic bezpłodność a u samców niezdolność do zapłodnienia. Argumentem przemawiającym za tą metodą był fakt, iż sterylizacje tą metoda można by wykonywać w sposób niezauważalny dla ofiary."
  http://www.majdanek.com.pl/eksperymenty/auschwitz.html

  Mój Auschwitz
  Autorzy: Władysław Bartoszewski
  "Robiono na tych nieszczęśliwych kobietach doświadczenia takie, jak próby sztucznego zapładnainai i wszelkiego rodzaju sterylizacji."
  https://books.google.pl/books?id=baV-AwAAQBAJ&pg=PT296&lpg=PT296&dq=zap%C5%82adnianie+kobiet+auschwitz&source=bl&ots=r1epncT6q7&sig=2g6W_jbNAbO7WHmfe0P3yhcPcSU&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwjC7b_J747LAhUEDJoKHSVRDTUQ6AEIODAE#v=onepage&q=zap%C5%82adnianie&f=false

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy to jednak wszystko ? Transplantologia, chirurgia odtwórcza, immunologia... , genetyka ... ?

  Gwałtowny postęp tych dziedzin po wojnie już daje do myślenia.

  Czyżby nazistowscy naukowcy byli tak mało "ambitni" aby zajmować się "tylko" tym o czym mówią świadkowie ?.

  W tych sprawach jestem kompletnym "lajkonikiem" ale może
  warto by było grzebnąć w powojennych osiągnięciach medyków. Założę się, że znajdziemy tam nie jedno niemieckie nazwisko...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie interesują pewne "przypadłości" psychiczne ludzi (m.in. dlatego takie indywiduum jak sisiorek mnie ciekawi, choć to inny przypadek) i możliwość wykorzystania ich w "programowaniu ludzi". Był taki znany medyk (tą przypadłość nazywa się jego nazwiskiem), który sprawę dla Niemców zgłębiał w czasie II ws i jakoś nic o nim nie wiadomo. Ciekawe jest, że po wojnie stało się o tym bardzo głośnio.

  OdpowiedzUsuń